Meer Info
“Cleantech” is een verzamelnaam van producten, diensten en processen op basis van technologieën die het gebruik van onze natuurlijke hulpbronnen optimaliseren en de milieu-impact minimaliseren. Belangrijk hierbij is het uitzicht op economische toegevoegde waarde in combinatie met milieuwinst. Daarbij is het gebruik van hernieuwbare materialen en energiebronnen van belang.
In verschillende brainstorm-sessies in de provincie West-Vlaanderen is gebleken dat de landbouw al over heel wat CleanTech-toepassingen beschikt, maar dat verder onderzoek nodig is. Daarnaast is het de bedoeling dat nieuwe bedrijven of spin-offs gecreëerd worden rond deze Cleantech-toepassingen.
Tijdens de workshops op dit event worden deze nieuwe Cleantech-toepassingen verder toegelicht. Geert De Meyer, directeur MIP Vlaanderen geeft ons een update over de Cleantech- projecten binnen het Milieu- en energietechnologie InnovatiePlatform. Professor Willy Verstraete de grondlegger van de milieutechnologie in Vlaanderen zal toelichten hoe we bacteriën kunnen managen en ze inzetten voor de toekomstige technologiën.
Thought 4 food is een project van de provincie West-Vlaanderen, VLM en KATHO, en krijgt financiële steun van EFRO en van de Vlaamse overheid. RESOC-SERR Midden-West-Vlaanderen, de stad Poperinge en de stad Roeselare zijn partners.
12u00 : Ontvangst met broodjeslunch
13u00: Welkom
Christof Dejaegher, burgemeester Poperinge
13u15: Toelichting project
Stijn Bossin, Innovatiesteunpunt voor land-en tuinbouw
13u30: ‘Cleantech-experimenten in de landbouw’
Geert De Meyer, directeur MIP (Milieu- en energietechnologie InnovatiePlatform)
14u00: ‘Anaerobe vergisting in volle evolutie’
Willy Verstraete, LabMET UGent
14u45: Workshops
16u00: Terugkoppeling uit de workshops
16u15: Slotwoord
André Calus, directeur Inagro
16u30: Receptie
Donderdag 1 maart 2012 van 12u00 tot 18u00
Zaal AvoWest
Schipvaartweg 10
8970 Poperinge
Inschrijven is verplicht en kan via deze website . Deelname aan dit event is gratis
Dit event is een realisatie van het Innovatiesteunpunt voor land- en tuinbouw (een initiatief van de Boerenbond in partnerschap met Cera) en het Thougt 4 Food project van de provincie West-Vlaandren, de VLM en KATHO, en krijgt finnaciële steun van EFRO en van de Vkaamse overheid, RESOC-SERR Midden-West-Vlaanderen, de stad Poperinge en de stad Roeselare zijn partners.
Mr. Stijn Bossin
Innovatieconsulent|Boerenbond
T 016 28 61 37
E stijn.bossin@innovatiesteunpunt.be